Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to moment refleksji, przemyślenia naszej wizji wykonywania zawodu i naszego miejsca w systemie oświaty. Obok refleksji jest również czas na świętowanie. Nasi uczniowie pamiętali o nauczycielach w szpitalu i przygotowali dla nas przepiękne upominki. Ale najważniejsze były nie kolorowe kartki, a serdeczne i szczere życzenia i podziękowania. To dzięki wam, uczniom, czujemy się potrzebni i wiemy, że nasza praca ma głęboki sens. Dziękujemy za życzenia i za wspólny wysiłek odkrywania świata.

Dzień Drzewa

10 października nasi uczniowie obchodzili  Dzień Drzewa. Poszukiwali informacji o znaczeniu drzew dla ziemskiego ekosystemu oraz o ich zbawiennym wpływie na czystość powietrza i nasze zdrowie. Wykonali również plastyczne wariacje na temat drzew.

Dary Nowożeńców

Młodzi ludzie zawierający związek małżeński postanowili podzielić się swoją radością z chorymi dziećmi i zamiast prezentów poprosili gości o zebranie materiałów kreatywnych, które posłużą do pracy z dziećmi na oddziałach szpitalnych. Dziękujemy w imieniu uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Uczniowie wyrazili swą wdzięczność, przygotowując plastyczne upominki. Dzięki temu darowi nasi uczniowie będą mogli rozwijać swoje talenty i ćwiczyć kreatywność.

Dzień Chłopca

Dzień Chłopca obchodziliśmy w naszej szkole na wesoło. Przedstawiliśmy męskiej części naszych uczniów do wykonania kilka zadań, np. szycie  czy zawiązanie krawata. Sprostali im wyśmienicie. Udowodnili, że nie straszne im żadne trudności i podejmą każde wyzwanie. W nagrodę otrzymali od dziewczynek kartki z życzeniami i słowa podziwu i sympatii.

Sprzątanie Świata

Troska o naszą Planetę jest obowiązkiem każdego z nas. Dlatego cenne są wszystkie akcje przypominające o konieczności dbania o naturę i ograniczania niszczycielskich działań naszej cywilizacji. Nie mamy innego miejsca do życia i jesteśmy odpowiedzialni wobec następnych pokoleń. Dlatego nasza szkoła włączyła się do akcji Sprzątanie Świata. Nasi uczniowie nie byli w stanie sami przystąpić do sprzątania, ale uczestniczyli w szeregu zajęć poświęconych ekologii i szacunkowi wobec natury. Wykonali też plakaty zachęcające do dbania o dobro Ziemi i zachowania czystości w miejscach, które odwiedzamy.

Narodowe Czytanie-Nowele Polskie

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji Narodowe Czytanie prowadzonej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Tym razem cieszyliśmy się lekturą polskich nowel. Na oddziale chirurgii dziecięcej czytali uczniowie, nauczyciele i rodzice. Lektura polskich mistrzów małych form dostarczyła uczestnikom satysfakcji obcowania z arcydziełami literatury oraz radości wspólnego czytania.

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września uczniowie, ich rodzice  i nauczyciele naszej szkoły powitali nowy rok szkolny 2019/2020. W trakcie uroczystości odczytane zostały listy Rzecznika Praw Dziecka oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Były też radosne wakacyjne wspomnienia i ekscytujące plany na przyszłość. Przed nami kolejny rok wytężonej pracy, podejmowania nowych wyzwań, wspólnego odkrywania świata i inspirujących kontaktów. Życzymy uczniom, ich rodzinom,  nauczycielom i pracownikom naszej szkoły, by energii, zapału i uśmiechu starczyło na cały nadchodzący rok szkolny.

45-lecie szkoły

1 IX 1974 – szkoła, utworzona na wniosek Szpitala Powiatowego  w Koninie,  rozpoczyna pracę pod nazwą Szkoła Podstawowa nr 21.

1 IX 1985 – Szkoła Podstawowa nr 21 wchodzi w skład Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Koninie.

1 IX 2000 – następuje zmiana nazwy placówki na Zespół Szkół dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie. Zespół Szkół obejmuje szkołę podstawową oraz gimnazjum.

1 IX 2006 – szkoła wprowadza się do Budynku  na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, zyskując tym samym odrębną siedzibę.

Z okazji 45-lecia naszej szkoły dziękujemy

naszym przyjaciołom

za wieloletnią współpracę w działaniach na rzecz naszych uczniów - dzieci dotkniętych chorobą. Państwa wsparcie było dla nas niezwykle pomocne w stworzeniu naszym podopiecznym - pacjentom Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego - jak najlepszych warunków zdobywania wiedzy, rozwoju zainteresowań i spędzania czasu wolnego. Jesteśmy wdzięczni za dotychczas okazaną życzliwość i chęć podejmowania wspólnych działań.

Dyrektorzy:

ks. Tomasz Bartczak

ks. Karol Zając

Imprezy szkolne

W Szkole Podstawowej  odbywają się imprezy szkolne, w których biorą udział uczniowie ze wszystkich oddziałów dziecięcych, ale także takie przeznaczone dla dzieci z jednego oddziału.

Kalendarz świąt i imprez (do wyboru wg możliwości):

1. Rozpoczęcie roku szkolnego (zwracamy szczególną uwagę na tych uczniów, którzy pierwszy raz rozpoczynają naukę w szkole podstawowej lub w gimnazjum).
  2. Sprzątanie Świata (poruszanie tematyki ekologicznej, konkurs wiedzy ekologicznej)
  3. Dzień Chłopca
  4. Dzień Edukacji Narodowej (spotykamy się z dziećmi, ale także z personelem medycznym).

Czytaj więcej: Imprezy szkolne