Koncert Ogniska Muzycznego

4 czerwca pacjenci oddziału dziecięcego uczestniczyli w niecodziennym koncercie. Odwiedzili ich młodzi muzycy z konińskiego Społecznego Ogniska Muzycznego. Goście dali przepiękny koncert z okazji Dnia Dziecka. Utwory instrumentalne i wokalne zachwyciły małych widzów i ich rodziny. Huczne oklaski były w pełni zasłużoną nagrodą dla młodych artystów. Dziękujemy za chęć dzielenia się sztuką, za umilenie naszym uczniom trudnego czasu pobytu w szpitalu. Czekamy na kolejne koncerty!

O polskich symbolach narodowych

4 czerwca na oddział chirurgii dziecięcej zawitał profesor Uniwersytetu Adama Mickiewicza, członek Komisji Heraldycznej, pan Piotr Gołdyn. Zapoznał on uczniów z zasadami eksponowania polskich symboli narodowych. Ciekawy, poruszający praktyczne aspekty zagadnienia wykład niewątpliwie przyczyni się do poszerzenia wiedzy naszych uczniów, ustrzeże ich przed popełnianiem błędów, jak również utwierdzi w postawie szacunku wobec symboli narodowych.

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka był w naszej szkole dniem radości, nieskrępowanej zabawy. Jednocześnie przypominaliśmy w tym dniu o prawach dziecka, o niezmiennej potrzebie wspólnych wysiłków, by wszystkie dzieci były szczęśliwe, by miały zapewnione optymalne warunki rozwoju, by przeżywały piękne dzieciństwo. W tym wspaniałym dniu główną troską nauczycieli było, by wszystkie dzieci leżące w szpitalu były uśmiechnięte. Gry, zabawy, konkursy z nagrodami, okazja do działań artystycznych - mamy nadzieję, że wszystkie te atrakcje dostarczyły radości małym pacjentom i umiliły im ten świąteczny dzień.

Dzień Matki

W Dniu Matki nasi uczniowie powitali swoje mamy własnoręcznie wykonanymi laurkami, bukietami kwiatów i najserdeczniejszymi, płynącymi z głębi serca życzeniami. Nauczyciele zaś dostarczali pomysłów, motywowali, zadbali o przypływ inwencji twórczej swoich podopiecznych i czuwali nad jakością wykonania upominków, by żadne nieprzewidziane zdarzenia nie zakłóciły tego pięknego święta.

Spotkanie z historykiem

13 maja na oddziale chirurgii dziecięcej odbyło się spotkanie z panem Januszem Gulczyńskim, historykiem regionalistą z Muzeum Okręgowego w Koninie. Gość przedstawił uczniom historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Opowiedział im również o zbliżającej się Nocy Muzeów i przygotowywanych z tej okazji atrakcjach w konińskim Muzeum.