Imprezy szkolne

W Szkole Podstawowej  odbywają się imprezy szkolne, w których biorą udział uczniowie ze wszystkich oddziałów dziecięcych, ale także takie przeznaczone dla dzieci z jednego oddziału.

Kalendarz świąt i imprez (do wyboru wg możliwości):

1. Rozpoczęcie roku szkolnego (zwracamy szczególną uwagę na tych uczniów, którzy pierwszy raz rozpoczynają naukę w szkole podstawowej lub w gimnazjum).
  2. Sprzątanie Świata (poruszanie tematyki ekologicznej, konkurs wiedzy ekologicznej)
  3. Dzień Chłopca
  4. Dzień Edukacji Narodowej (spotykamy się z dziećmi, ale także z personelem medycznym).
  5. Dzień Papieski
  6. Święto Zmarłych (traktujemy je, jako dzień refleksji nad przemijaniem). Święto Niepodległości (odbywają się spotkania z pracownikiem muzeum; uczniowie zwracają uwagę na minione wydarzenia historyczne).
  7. Święto Niepodległości
  8. Andrzejki (zabawy na wesoło w przepowiadanie przyszłości).
  9. Mikołajki (samodzielne przygotowywanie prezentów, otrzymywanie ich od innych, czyli radość obdarowywania i bycia obdarowanym).
  10. Boże Narodzenie i Nowy Rok (samodzielne wykonywanie kartek świątecznych i noworocznych, upominków; ubieranie choinek; wykonywanie dekoracji sal; układanie noworocznych postanowień; koncerty muzyczne, jasełka; omawianie tradycji i obrzędów).
  11. Zabawa karnawałowa – choinka (zabawy ruchowe przy muzyce, bal przebierańców; konkursy).
  12. Dzień Babci, Dziadka (przygotowywanie drobnych upominków, laurek; układanie podziękowań i życzeń; zwrócenie uwagi na rolę babci i dziadka w rodzinie; wyrabianie szacunku dla starszych).
  13. Walentynki
  14. Powitanie wiosny (dotyczy tylko uczniów z oddziału rehabilitacji dziecięcej, którzy mogą wychodzić na spacery poza budynek szpitala).
  15. Wielkanoc (przygotowywanie kartek świątecznych i ozdób; omawianie tradycji i obrzędów).
    Dzień Służby Zdrowia – 7 kwietnia (życzenia dla dyrekcji szpitala i personelu medycznego).
  16. Święto Pracy i Święto 3 Maja (przypominanie i wyjaśnianie zdarzeń, które upamiętniają dni świąteczne).
  17. Dzień Języków Obcych
  18. Dzień Matki, Ojca (przygotowywanie drobnych upominków i laurek;
  19. Międzynarodowy Dzień Rodziny ( układanie podziękowań i życzeń; podkreślanie roli rodziny w życiu każdego człowieka).
  20. Dzień Dziecka (zabawy, konkursy, koncerty; odwiedziny zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli; upominki).
  21. Zakończenie roku szkolnego (uczniowie otrzymują pamiątkowe karty, ponieważ świadectwa wydają ich macierzyste szkoły).
  22. Imprezy okolicznościowe (przygotowywane najczęściej przez zaprzyjaźnione szkoły i przedszkola z różnych , wcześniej nieplanowanych okazji)