Szkoła Podstawowa

przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym

Święto Niepodległości

Z okazji Święta Niepodległości rozmawialiśmy o wydarzeniach historycznych z nim związanych, przypomnieliśmy sylwetki polityków zasłużonych w dziele odzyskania wolnego państwa, jak również zasługi patriotów, którzy narażali życie w walce zbrojnej lub podejmowali inne działania na rzecz niepodległości. Uczniowie wyszukiwali ciekawe informacje o wymiarze ogólnopolskim i lokalnym, czytali fragmenty wspomnień uczestników zdarzeń.

Rozmawialiśmy też o symbolach polskiej państwowości, sposobach ich eksponowania i okazywania im należnego szacunku. Uczniowie przygotowali gazetki ścienne prezentujące wiedzę historyczną oraz kokardy narodowe.

Nasza szkoła wzięła również udział w akcji Szkoła do hymnu. Wspólnie śpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego, by wyrazić swój patriotyzm i radość z Niepodległej.


 

Dzień Edukacji Narodowej

 


 

Dzień Papieża Jana Pawła II-go

10 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ojca Świętego Jana Pawła II. Przypomnieliśmy dorobek tego wielkiego Polaka. Rozmawialiśmy o wartościach, które kierowały jego życiem. Uczniowie przygotowali gazetkę okolicznościową poświęconą temu wydarzeniu.


 

Dzień Chłopca

30 września chłopcy stali się najważniejszymi pacjentami na szpitalnych oddziałach dziecięcych. Dziewczynki i panie zadbały, by poczuli się docenieni i by uśmiech zagościł na ich twarzach. Były rozmaite gry i zabawy oraz piękne kartki z życzeniami. Drodzy chłopcy, wszystkiego najlepszego w waszym dniu i zawsze.


 

Infolinia MEN dla uczniów i rodziców

Drodzy uczniowie i rodzice, ruszyła właśnie całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów - Pomagamy pod numerem 800 800 605 - dzieci, młodzież, rodzice i nauczyciele będą tu mogli otrzymać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można również uzyskać za pośrednictwem kontaktu mailowego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Celem infolinii jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19. Istotne jest również wsparcie rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży. Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Zachęcamy do poszukiwania profesjonalnej pomocy w problemach emocjonalnych i trudnościach adaptacyjnych.


 

Narodowe Czytanie 2021

Jak co roku, nasza szkoła wzięła udział w akcji Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Tym razem czytaliśmy dramat Gabrieli Zapolskiej Moralność Pani Dulskiej. Uczestnicy mieli okazję obcowania z wybitną literaturą, zachwycenia się zmysłem satyrycznym pisarki i jej obserwacjami obyczajowymi. To był piękny dzień pod znakiem literatury i piękna naszego języka ojczystego.


 

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022

Wracamy dziś do szkoły w pełni sił, w świetnych humorach, z zapałem i pełni energii, by sprostać nowym wyzwaniom. Cieszymy się na spotkanie z Wami, drodzy uczniowie. Jesteśmy Was ciekawi i liczymy na fantastyczne wspólnie spędzone chwile. Zatem zaczynamy...


 


 

Zakończenie roku szkolnego

Dziś zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021. Pożegnaliśmy się z naszymi uczniami, przypominając im o zasadach bezpiecznego wypoczynku i udzielania pierwszej pomocy. Spotkamy się za dwa miesiące, we wspaniałych nastrojach i pełni sił witalnych. A na na razie udanego wypoczynku!


 

Dzień Dziecka

Dziś radosne święto - Dzień Dziecka. W naszej szkole świętowali duzi i mali, wszak każdy odnajduje w sobie dziecko. Były gry, zabawy, konkursy i dużo śmiechu. Dzieci otrzymały też prezenty pozyskane od sponsorów.


 

Dzień Matki

Dzień Mamy to jedno z najpiękniejszych świąt w roku. Któż bardziej zasługuje na uznanie i wdzięczność niż nasze mamy, opiekuńcze, kochające i zawsze gotowe do pomocy? W naszej szkole był to dzień okazywania miłości, podziękowań, uśmiechów i uścisków. Były własnoręcznie wykonane kwiatki, laurki i życzenia, a towarzyszyła temu wspaniała atmosfera.