Szkoła Podstawowa

przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym

Dzień Pracowników Służby Zdrowia


 

Życzenia Wielkanocne


 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego


 

Życzenia świąteczne na Boże Narodzenie i Nowy Rok 2021


 

Mikołaj w szpitalu

6 grudnia to czas radości, prezentów i ciepłych uczuć. Tak też było na oddziałach dziecięcych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie. Małych pacjentów odwiedzili aż dwaj święci Mikołaje, a raczej ich żeńskie, bardziej urocze, odmiany; gdyż w role świętych wcieliły się z zaangażowaniem dwie nauczycielki naszej szkoły. Dziękujemy! Mikołaje, oprócz szerokich uśmiechów, cudownie widocznych mimo masek, dysponowali też prezentami. Na upominki składały się paczki żywnościowe ufundowane przez Szpital oraz zabawki i materiały kreatywne pozyskane od sponsorów.


 

Andrzejki

Co roku w listopadowy wieczór spotykamy się, by wywróżyć sobie przyszłość. I tym razem tradycji stało się zadość, choć z wymuszonymi pandemią ograniczeniami. Wróżenie na szpitalnych oddziałach dziecięcych odbywało się indywidualnie, ale nie przeszkodziło to w dobrej zabawie i dobrych wróżbach.


 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci - śpiewał kilkadziesiąt lat temu Miś Uszatek, ale słowa te nie straciły aktualności. Dzieci nadal kochają misie, chcą się do nich przytulać i powierzać im swoje tajemnice, a i dorośli czasem mają na to ochotę. Dlatego wszyscy z radością obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia, także nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Dziś czytaliśmy o pluszowych misiach, oglądaliśmy ich wizerunki i tworzyliśmy własne. Było miękko, przytulnie i radośnie. Drogie misie, pozostaniemy w przyjaźni na zawsze :)


 

Dzień Życzliwości

W trudnych czasach wzajemnej życzliwości i wyrozumiałości potrzebujemy najbardziej. Dlatego jakże warto obchodzić Dzień  Życzliwości, pomyśleć przez chwilę, jak wiele może zdziałać dobre słowo, serdeczny gest czy uśmiech. Wraz z uczniami rozmawialiśmy o tym i przygotowaliśmy podręczny słownik wyrażeń życzliwych i miłych. Oto niektóre z nich: miło cię widzieć; dobrze, że jesteś; dziękuję za wsparcie, razem damy radę, uśmiechnij się, wspaniale to zrobiłeś, proszę, dziękuję, jestem wdzięczny, czy mogę pomóc?.


 

Święto Niepodległości

W tym roku nie będzie hucznych obchodów Święta Niepodległości, ale w bardziej kameralny sposób uczcimy pamięć naszych przodków, którzy Na stos rzucali swój życia los, by przywrócić niepodległą ojczyznę. Rozmawialiśmy z naszymi uczniami o polskich drogach do niepodległości, o romantycznym zrywie Legionów i praktycznych działaniach dyplomatycznych, które wiodły do jednego celu: wolnej Rzeczypospolitej. Wspólnie szukaliśmy również wydarzeń on-line, które pozwolą patriotycznie świętować naszą niepodległość.