Szkoła Podstawowa

przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 na rzecz dzieci ze szkoły szpitalnej

 

Akcja Szkoły Podstawowej nr 12 Akcja Szkoły Podstawowej nr 12 Akcja Szkoły Podstawowej nr 12 Akcja Szkoły Podstawowej nr 12 


 

Boże Narodzenie

Kartka graficzna z życzeniami z okazji świąt Bożego Narodzenia.


 

Mikołajki w szpitalu

6 grudnia wszyscy marzymy o spotkaniu ze świętym Mikołajem. Na oddziale dziecięcym i oddziałach przy ulicy Szpitalnej uczniowie mieli okazję osobistego kontaktu ze Świętym, w role którego wcieliły się dwie panie nauczycielki z naszej szkoły. Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie, dzieci otrzymały paczki żywnościowe, a Szkoła Podstawowa przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym dołączyła do nich książki i maskotki pozyskane w akcjach zbiórek na rzecz naszej szkoły. Mikołaj spotkał się z małymi, trochę większymi i tymi całkiem dorosłymi. Dla każdego miał prezent i dobre słowo. Zachwyt na twarzach dzieci był największą nagrodą za wysiłki Świętego i jego pomocników.

Zdjęcie pozowane. Mikołaj siedzący przy dziewczynce na łózku szpitalnym. Dziewczynka ma przed sobą upominki otrzymane od Mikołaja. Po lewej stronie Mikołaj, po prawiej chłopiec w ciemnej koszulce. Wspólnie pozują do zdjęcia. Zdjęcie pozowane. Mikołaj po lewej stronie, chłopiec po prawej. Oboje stoją. Trzymają przed sobą prawe dłonie z wyciągniętaym ksiukiem w górę. W tle siedząca na łóżku kobieta trzymająca w dłoniach telefon. Zdjęcie pozowane. Po lewej stronie mikołaj, po prawej chłopiec. Oboje siedzą na łóżku. Przed chłopcem prezent od Mikołaja. Mikołaj siedzący na łóżku szpitalnym, przed nim dziewczynka trzymająca w rączkach katkę świąteczną z reniferem. W tle inni pacjenci. Zdjęcie pozowane. Mikołaj stoi pochylony nad stojącą przed nim dziewczynką, w tle łóżka szpitalne. Zdjęcie pozowane. Mikołaj po lewej stonie, siedzi obok chłopca. Chłopiec w prawej ręce trzyma kartkę świąteczną, w lewej paczkę od Mikołaja. Po prawej stronie Mikołaj, po lewej chłopiec. Mikołaj pochylony, przyboja piątkę z chłopcem. U stóp chłopca leży paczka od Mikołaja. Zdjęcie pozowane. Trzy osoby na zdjęciu. Mikołaj w środku, po obu stonach kobiety pracujące na oddziale. Zdjęcie pozowane. Trzy osoby na zdjęciu, Po lewej osoba w stroju Mikołaja, w środku pielęgniarka w stroju z motywem świątecznym, po lewej kobieta w stroju elfa, u jej stóp czerwony worek.. Na pierwszym planie placy dziewczyny, zwróconej w stonę dwóch osób w strojach Mikołaja i Elfa, pochylonych nad czerwonym workiem.  Z lewej strony zdjęcia, kobieta w niebieskim stroju, z maseczką na twarzy. Mikołaj w szpitalu Mikołaj w szpitalu Mikołaj w szpitalu Mikołaj w szpitalu Mikołaj w szpitalu Mikołaj w szpitalu Mikołaj w szpitalu


 

Ubieramy choinkę

Okres przedświąteczny to bez wątpienia czas wielu przygotowań. Jednym z nich, szczególnie lubianym przez dzieci, jest zwyczaj ubierania choinki. Dlatego, zgodnie z przyjętą w naszej szkole tradycją, na oddziale dziecięcym i oddziale chirurgii dziecięcej, panie nauczycielki wraz z dziećmi udekorowały świąteczne drzewka. Radości było co niemiara, a małych pomocników nie trzeba było szczególnie do tego zadania przekonywać :) 

Po lewej stronie ozdobiona choinka, po prawiej stronie kobieta pochylona nad kartonem z ozdobami choinkowymi. W tle dwie kobiety. Po lewej stronie przyozdobiona choinka, przed choinką klęczące na podłodze dziecko, zawieszające bombke na gałązce. Po lewej kobieta, nauczycielka pochylona, zawieszająca ozdobę. W tle chłopiec pochylony nad kartonem z ozdobami choinkowymi. Czworo dzieci zebranych wokół choinki, zawieszających ozdoby na drzewku. Na podłodze karton z ozdobami choinkowymi. Na pierwszym planie kobieta i dwie dziewczynki wybierające ozdoby choinkowe z postawionego na podłodze kartonu. W tle chłopiec zawieszający ozdobę na choince. Cztery dziewczynki stojące przed choinką. W tle drzw.    


 

Andrzejki

W dniu 29 listopada spotkaliśmy się z naszymi uczniami, by wywróżyć sobie dobrą przyszłość. Dzieci przekłuwały papierowe serce, aby poznać imię swojej przyszłej sympatii, poznawały znaczenie swojego ulubionego koloru, wróżyły z kwiatów, kart oraz zapałek. Katalog wróżb był bogaty i dawał szansę każdemu na wywróżenie sobie czegoś wyjątkowego. Oby wszystkie dobre wróżby się spełniły, a nam nie zabrakło sił, by zawalczyć o nasze marzenia.

Dziecko stojące bokiem, w czarno pomarańczowym kapeluszu na głowie, trzymające w rękach kawałek czerwonego papieru. Po lewej stronie mężczyzna pomagający dziecku. W centrlanej części, stojący na wprost chłopiec, pochylony nad stolikiem na którym znajdują się różne wróżby andrzejkowe.  W centralnej części zdjęcia butelka ułożona na fioletowym papierowym kole. Nad butelką rączka dziecka. Chłopiec siedzący na łóżku, pochylony nad papierowymi wróżbami, trzymający w rękach małą, białą karteczkę. W centralnej części zdjęcia, rysunki różnych kwiatów, rozłożone na stoliku przed dzieckiem.  Kolorowe karteczki rozłożone na stoliku przy łóżku dziecka. Na odku stolika stoi świecznik. U dołu zdjęcia  rączki dziecka. Na pierwszym planie plecy dziewczynki leżącej na łóżku szpitalnym, zwróconej w strone kobiety siedzącej na krześle, trzymającej w dłoniach białe kartki. Pomiędzy nimi stolik szpitalny. Dłonie dziecka trzymające trzy karty do gry.Zdjęcie robione z góry, dziecko leżące, trzymające w dlłoniach plik kartek z literami alfabetu. Czerwone i niebieskie karty rozłożone przed dzieckiem, na łóżku szpitalnym. Nad dzieckiem ręka dziecka. Zdjęcie robione z góry, dziecko leżące na łóżku, trzymające w dłonich kartkę z andrzejkową wróżbą. Zdjęcie robione z góry, dziecko leży na łóżku, trzyma w dłonich notes i zapisuję coś na karteczce. 


 

Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś to nieodłączny towarzysz dzieciństwa każdego z nas. Powycierany od przytulania, powiernik najskrytszych sekretów. W dniu jego święta należy mu się czuła pamięć i zabawa. Dlatego wszyscy z radością obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia, także nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Dziś czytaliśmy o pluszowych misiach, oglądaliśmy ich wizerunki i tworzyliśmy własne. Było miękko, przytulnie i radośnie.

Dziewczynka siedzi bokiem na łóżku szpitalnym. Na kolanach trzyma pluszowego, beżowego misia. Przed nią na łóżku stoi otwarty laptop z uruchomionym programem graficznym Paint. Na łóżku, w tle widać drugiego pluszowego misia.  Dwoje dzieci siedzących na łóżku w siadzie skrzyżnym, trzyma na kolanach pluszowe Misie. Na zdjęciu nie widać twarzy dzieci.  Zdjęcie robione zza placów dziecka, przed dzieckiem monitor komputera na którym widać jak chłopiec tworzy rysunek misia w programie Paint. Zdjęcie robione zza placów dziecka, przed dzieckiem monitor komputera na którym widać jak dziewczynka tworzy rysunek w programie Paint - dwa misie trzymające wspólnie czerwone serce.. Zdjęcie robione z góry, na zdjęciu tył głowy i dłonie chłopca kolorującego rysunek misia. Zdjęcie robione z góry, na zdjęciu dłonie dziecka kolorującego rysunek misia. Zdjęcie robione z tyłu leżącego na łóżku dziecka. Dziewczynka trzyma przed sobą zamkniętą książkę o przygodach Kubusia Puchatka. Zdjęcie robione z góry, na nim dziewczynka w szlafroku, siedząca na czerwonym fotelu. W rękach trzyma otwartą książkę o przygodach Kubusia Puchatka.  Pani nauczycielka, w masce, siedząca na krześle przed łóżkiem dziecka i trzymająca przed sobą otwartą książkę o przygodach Kubusia Puchatka. Dłonie dziecka odrysowującego szablon głowy i łapek misia na niebieskiej kartce.   Dłonie dziecka trzymającego w prawej ręce czarny flamaster. Lewa ręka dziecka przytrzymuje na stoliku misia, którego brzuch został wykonany z płyty cd, a głowa i łapki z papieru. W tle na stoliku siedzi mały pluszowy miś. W centralnej części zdjęcia miś, którego brzuch został wykonany z płyty cd, a głowa i łapki z brązowego i fioletowego papieru. Miś stoi na szpitalnym stoliku, za misiem stoi filiżanka, w tle okno, a za nim drzewa i trawa.              W centralnej części zdjęcia miś, którego brzuch został wykonany z płyty cd, a głowa i łapki z czerwonego papieru. Miś wisi zaczepiony na stojaku szpitalnym. W tle okno, zsunięte rolety wertykalne i żółta ściana. Zdjęcie robione z góry, na zdjęciu rączki dziecka kolorujące rysunek misia. Na blacie prze dzieckiem, wokół rysunku leży klej i różne materiały plastyczne. Dzieci trzymające w rękach prace plastyczne prezentujące misia.


 

Dzień Życzliwości

Dzień Życzliwości to święto jakże potrzebne, zwłaszcza w naszych trudnych, stresujących czasach. Życzliwość ułatwia życie, czyni je przyjemniejszym i pozwala oswoić trudne sytuacje. Dlatego warto wciąż przypominać o potrzebie życzliwości, uśmiechu na co dzień i kultury w relacjach międzyludzkich. Rozmawialiśmy o tym z naszymi uczniami, a oni przygotowali ilustracje promujące postawę życzliwości i akceptacji.

Zdjęcie plakatu wykonanego przez dzieci poświęcony dniu życzliwości. Zdjęcie pracy dziecka - sześć emotikon na żółtej kartce. Zdjęcie pracy dziecka - sześć emotikon na żółtej kartce. W centralnej części zdjęcia dziewczynka siedząca na wprost na krześle, trzymająca przed sobą żółtą kartkę z rysunkiem emotikon. Za dziewczynką szafa i przyklejone na niej kolorowe papierowe skrzydła. Nad skrzydłami kartka z napisem Życzliwość dodaje skrzydeł. W centralnej części zdjęcia dziewczynka siedząca na wprost na wózku inwalidzkim, trzymająca przed sobą żółtą kartkę z rysunkiem emotikon. Za dziewczynką szafa i przyklejone na niej kolorowe papierowe skrzydła. Nad skrzydłami kartka z napisem Życzliwość dodaje skrzydeł. 


 

Zabawy z Bajkowozem

Mobilna biblioteka Bajkowóz to skarbnica nie tylko książek, ale też fantastycznych rekwizytów przenoszących w świat wyobraźni. Skorzystali z nich nasi uczniowie podczas zajęć poświęconych baśniowym motywom literackim. Na oddziale dziecięcym pojawiły się księżniczki i wróżki rzucające dobre czary na wszystkich zebranych.

 Z prawej strony zdjęcia dziewczynka, z lewej strony mobilny domek z książkami tak zwany Bajkowóz. Dziecko pochylone nad zieloną pogniecioną kartką, odczytujace znajdujący sie na niej tekst. Dziewczynka w złotej koronie na głowie, trzymająca na kolanach i czytająca książkę z czarnymi kartkami. Dziecko trzymające w jednej ręce materiałowego króla przytulankę oraz czerwone materiałowe serduszko w drugiej. Po lewej stronie dziewczynka ze złotą koroną na głowie, trzymająca szmacianego króla, po prawej dziewczyna zaglądająca do jednej z szuflad mobilnego domku z książkami.  Po lewej stronie dziewczynka z koroną trzymająca książkę z czarnymi kartkami, po prawej dziewczynka trzymająca kolorową szarfę. 


 

Święto Niepodległości

Szkolne obchody  Święta Niepodległości wprowadziły naszych uczniów w krąg polskich dążeń niepodległościowych, postaw patriotycznych, poświęcenia dla ojczyzny i pracy konspiracyjnej. Poznali oni sylwetki polityków - ojców polskiej niepodległości, przygotowali też dekoracje poświęcone temu świętu. Mieli również okazję do wykazania się talentami plastycznymi, tworząc prace z motywami polskiej symboliki narodowej.

Plakat wykonany przez dzieci, na plakacie biało-czerwony kontur Polski, biało - czerwone liście i orzeł. Pomoc dydaktyczna- plakat prezentujący sylwetki działaczy będących nazywanymi ojcami niepodległości. Praca plastyczna poświęcona świętu niepodległości. Dłonie dziecka trzymające białą i czerwoną wstążkę. Dziecko kolorujące obrazek - Józef Piłsudskiego na koniu. 


 

Dzień Jeża

10 listopada obchodzimy Dzień Jeża, sympatycznego i jakże pożytecznego zwierzątka. Nasi uczniowie zapoznali się z bohaterem tego święta, wykorzystując jedną z książek z mobilnej biblioteki Bajkowozu. Przygotowali też piękne ilustracje uśmiechniętych jeżyków.

Na zdjęciu książka trzymana przez dziecko. Tytuł książki Czy mogę się przytulić?  Dziecko trzymające rozłożoną przed sobą na stoliku książkę. Zdjęcie dłoni dzieci wykonujące rysunki do książki Czy mogę się przytulić? Zdjęcie pracy dziecka, na rysunku jeż. Zdjęcie prac wykonanych przez dzieci, jeż na portrecie. Portret jeża ozdabiany przez dziecko.