Szkoła Podstawowa

przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci - śpiewał kilkadziesiąt lat temu Miś Uszatek, ale słowa te nie straciły aktualności. Dzieci nadal kochają misie, chcą się do nich przytulać i powierzać im swoje tajemnice, a i dorośli czasem mają na to ochotę. Dlatego wszyscy z radością obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia, także nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Dziś czytaliśmy o pluszowych misiach, oglądaliśmy ich wizerunki i tworzyliśmy własne. Było miękko, przytulnie i radośnie. Drogie misie, pozostaniemy w przyjaźni na zawsze :)


 

Dzień Życzliwości

W trudnych czasach wzajemnej życzliwości i wyrozumiałości potrzebujemy najbardziej. Dlatego jakże warto obchodzić Dzień  Życzliwości, pomyśleć przez chwilę, jak wiele może zdziałać dobre słowo, serdeczny gest czy uśmiech. Wraz z uczniami rozmawialiśmy o tym i przygotowaliśmy podręczny słownik wyrażeń życzliwych i miłych. Oto niektóre z nich: miło cię widzieć; dobrze, że jesteś; dziękuję za wsparcie, razem damy radę, uśmiechnij się, wspaniale to zrobiłeś, proszę, dziękuję, jestem wdzięczny, czy mogę pomóc?.


 

Święto Niepodległości

W tym roku nie będzie hucznych obchodów Święta Niepodległości, ale w bardziej kameralny sposób uczcimy pamięć naszych przodków, którzy Na stos rzucali swój życia los, by przywrócić niepodległą ojczyznę. Rozmawialiśmy z naszymi uczniami o polskich drogach do niepodległości, o romantycznym zrywie Legionów i praktycznych działaniach dyplomatycznych, które wiodły do jednego celu: wolnej Rzeczypospolitej. Wspólnie szukaliśmy również wydarzeń on-line, które pozwolą patriotycznie świętować naszą niepodległość.


 

Szkoła do Hymnu

10 listopada uczniowie naszej szkoły, ich rodziny i nauczyciele odśpiewali wspólnie nasz hymn narodowy -Mazurka Dąbrowskiego. Ten wspólny śpiew połączył nas jako Polaków świadomych naszej trudnej przeszłości, zapisanej też w słowach Mazurka, i chcących budować coraz piękniejszą Niepodległą.


 

Szkoła Pamięta

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji upamiętniania ważnych postaci i wydarzeń historycznych związanych z naszym regionem. Nasi uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne poświęcone lokalnym wydarzeniom związanym z powstaniem styczniowym oraz pierwszym dniom niepodległości w Koninie 1918 roku. Historia w ujęciu lokalnym, dziejąca się na znanych ulicach, staje się nam bliższa. Uczniowie w trakcie pracy dowiedzieli się o czynach i wyborach ludzi żyjących w naszym mieście i regionie.


 

Wszystkich Świętych

W tym niezwykłym roku w dniu Wszystkich Świętych nie zaludnią się cmentarze, ale żadne okoliczności nie mogą przeszkodzić w wspominaniu naszych zmarłych, tych najbliższych, z kręgu naszych rodzin i przyjaciół, i tych dalszych, ale równie ważnych: autorytetów, artystów, ludzi tworzących nasze życie społeczne. Ludzie odchodzą, ale pozostają w naszych myślach i sercach; trwają, jeśli kierujemy się ich wartościami, kontynuujemy ich dzieła. Z naszymi uczniami rozmawialiśmy o tych, którzy odeszli, twórcach, uczonych; o tych, którzy byli autorytetami dla milionów i tych, którzy byli najważniejsi dla kilku osób. Zastanawialiśmy się też, jak uczcić ten dzień w trudnym czasie pandemii i jak pielęgnować pamięć tych, którzy nas opuścili.


 

Dzień Papieża Jana Pawła II-go

16 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieża Jana Pawła II-go. Uczniowie poznali historię życia i dokonań naszego wielkiego rodaka. Przygotowali również wystawę jemu poświęconą. Interpretowali też hasło tegorocznych obchodów: Totus Tuus. 


 

Dzień Edukacji Narodowej

W Dniu Nauczyciela życzymy wszystkim pracownikom oświaty nieprzebranych zasobów sił, by mierzyć się z wyzwaniami systemu edukacji, umiejętności zachowania stoickiego spokoju, a przede wszystkim zadbania o własny dobrostan, bo tylko będąc w dobrej kondycji, możemy służyć wsparciem naszym uczniom.


 

Dzień Chłopca

30 września wszyscy chłopcy powinni zostać uhonorowani i dowartościowani. My, starsze i młodsze dziewczyny ze Szkoły Podstawowej przy WSZ w Koninie, pamiętałyśmy o tym dniu i uczciłyśmy go należycie. Wśród atrakcji przygotowanych dla przedstawicieli brzydszej, ale jakże potrzebnej płci, znalazły się: nauka wiązania krawata, piękne kartki i najlepsze życzenia. Rośnijcie zdrowo, chłopcy, stawajcie się fajnymi mężczyznami. Wszystkiego najlepszego!

                                                                                                                               Dziewczyny