Szkoła Podstawowa

przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym

Narodowe Czytanie 2020

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji Narodowe Czytanie. Tym razem czytaliśmy dramat Juliusza Słowackiego Balladyna. Mimo trudnych warunków związanych z koniecznością ochrony osobistej, uczniowie i nauczyciele dali się uwieść pięknu polskiej literatury romantycznej. Ze zgrozą obserwowaliśmy upadek Balladyny, śmialiśmy się z Grabca i podziwialiśmy piękno słowa mistrza Słowackiego. Dziękujemy naszym uczniom za wspólne czytanie i chwile poświęcone jakże niedzisiejszej poezji.


 

Bezpieczny powrót do szkół


 

Początek roku szkolnego

Drodzy uczniowie,

witamy Was w nowym roku szkolnym. Mamy nadzieję, że tym razem unikniemy przykrych niespodzianek i zyskamy czas na spokojną pracę, wspólną naukę i bycie razem. Minione miesiące uświadomiły nam wszystkim, jak ważny jest bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Korzystajmy mądrze ze spotkań, które nas czekają w szkołach. Bądźmy pełni wzajemnej ciekawości, inspirujmy się. Chcemy Wam towarzyszyć nie tylko w zdobywaniu wiedzy i rozwiązywaniu naukowych problemów, ale też w dojrzewaniu. 

Współczesne czasy wymagają od nas szczególnej odpowiedzialności za zdrowie własne i innych osób. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa, ale też cieszmy się spotkaniami. 

Czekamy na Was, na wspólną pracę i zabawę!

                                                                  Nauczyciele


 

Zakończenie roku szkolnego

Drodzy uczniowie!

Kończymy dziś trudny dla nas i dla was, pełen nieprzewidzianych zdarzeń rok szkolny 2019/2020. Należą Wam się gorące podziękowania za pracę w niecodziennych warunkach. Dziękujemy za Wasz wysiłek włożony w zdalną naukę, za samodyscyplinę, która pozwalała wam codziennie uczestniczyć w zdalnych zajęciach, mimo stresu, zmęczenia izolacją i lęku o siebie i najbliższych. Dziękujemy za wyrozumiałość wobec naszych nauczycielskich błędów czy problemów technicznych. Wspólnie odnieśliśmy sukces, udało nam się odnaleźć w nowej sytuacji, uczyć się i wspierać.

Na jakże zasłużone wakacje życzymy Wam odpoczynku dla ducha i ciała. Odpoczywajcie aktywnie, cieszcie się kontaktem z przyrodą i ruchem na świeżym powietrzu. Tego potrzebują Wasze ciała zmęczone zamknięciem w domach i godzinami spędzonymi przed komputerem. Niech odpocznie też Wasza psychika. Życzymy, byście uwolnili się od stresu, przegonili czarne myśli i cieszyli się wolnością.

Mamy ogromną nadzieję, że spotkamy się po wakacjach, już nie za pośrednictwem multimediów, a osobiście. Żadna aplikacja nie zastąpi bezpośredniej rozmowy, prawdziwego spotkania. Do zobaczenia! Czekamy niecierpliwie!


 

Bezpieczne wakacje

Drodzy uczniowie,

nadszedł wymarzony czas wakacji. W tym roku nasz wypoczynek będzie miał wiele ograniczeń związanych z pandemią. Pamiętajcie, że chronią one zdrowie wasze i waszych najbliższych. Dlatego unikajcie tłoku, trzymajcie dystans wobec innych (przynajmniej 1,5 metra), myjcie jak najczęściej ręce, a w pomieszczeniach lub na powietrzu w miejscu, gdzie trudno zachować dystans noście maseczki. Nawet jeśli będzie to dla was uciążliwe, nie rezygnujcie z troski o zdrowie!

Pamiętajcie też o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Oto one dla przypomnienia: 

Pamiętaj numery alarmowe: 112 (ogólny numer alarmowy w razie nagłych wypadków), 997 (Policja), 998 (Straż Pożarna).

Kąp się tylko pod opieką dorosłych.

Nie rozpalaj ogniska w lesie.

Nie baw się w pobliżu jezdni.

Przechodź przez jezdnię na pasach.

Nie jedz słodyczy od nieznajomych ani nigdzie z nimi nie chodź.

Przy brzydkiej pogodzie nie wychodź w góry.

Używaj filtrów do opalania.

Do zobaczenia po bezpiecznych i pełnych wrażeń wakacjach!


 

Zaczynamy zdalną naukę

Drodzy uczniowie, zaczynamy dziś nowy rozdział edukacji. Epidemia koronawirusa zatrzymała nas w domach, ale nie musimy tracić czasu. Możemy wykorzystać technologię do zdobywania wiedzy. Pod podanym niżej adresem znajdziecie informacje i zadania do wykonania ze wszystkich przedmiotów. 

https://drive.google.com/drive/folders/1t8heu0hFyOQSiYli6PW_q_8-S2FLnF0B?usp=sharing

Życzymy powodzenia !!!

 


 

23 czerwca - Dzień Ojca

Dziś szczególny dzień i szczególne życzenia. Drodzy Ojcowie, spotkało Was wielkie wyróżnienie, staliście się osobami najważniejszymi na świecie. Dla swoich dzieci jesteście niezbędni i macie otwarty kredyt miłości i wybaczenia. Życzymy Wam, byście mieli dla swoich dzieci nieprzebrane zasoby czułości i zrozumienia, by nigdy nie zabrakło Wam cierpliwości, byście zawsze znajdywali właściwe słowa i gesty. Byście byli twardzi jak skała i miękcy jak wosk, w zależności od potrzeb :). Byście umieli wspierać, ale też dawać wolność. Życzymy Wam spełnienia w najważniejszej roli Waszego życia.


 

Dzień Dziecka

Wszystkim dzieciom życzymy dziś radosnego i beztroskiego dzieciństwa, odwagi w odkrywaniu świata i podążaniu nowymi ścieżkami, poczucia wolności i oparcia w rodzinie, wspaniałych przyjaciół i wiary w siebie. Pamiętajcie, że jesteście wspaniali i nigdy nie dajcie sobie wmówić, że jest inaczej. Wierzcie w siebie i nie słuchajcie ludzi, którzy podcinają wam skrzydła. A dorosłym życzymy, by pielęgnowali dziecko w sobie i nie przygniatali go masą bardzo ważnych spraw, które często okazują się sprawami bez znaczenia.


 

Dzień Matki

Nasze mamy zawsze stoją na posterunku. Tulą, wspierają, pocieszają i zagrzewają do działania. Są wsparciem i ukojeniem dla dzieci w każdym wieku, tych małych i tych całkiem dorosłych. Cierpliwie opatrują starte kolana i znoszą nastoletnie bunty. Dla nich zawsze jesteśmy najważniejsi. Dziś dziękujemy Wam, kochane Mamy, za wasz ogromny trud; za to, że zawsze Wam się chciało, za wyrozumiałość i dyscyplinowanie; za naukę i za beztroską zabawę. Dziękujemy!


 

Dzień Pielęgniarki i Położnej

12 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej. Życzymy dziś paniom (i panom) wykonującym te zawody dużo siły, pogody ducha i wiary w lepszą przyszłość. Miejmy nadzieję, że po gorących czasach pandemii wrócimy do spokojnej normalności. A także, że nie zapomnimy szybko, jak ważni jesteście dla nas, ile Wam zawdzięczamy. Były już oklaski, teraz czas na codzienne okazywanie Wam szacunku za opiekę, troskę i ratowanie życia. Dziękujemy!!!