Szkoła Podstawowa

przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym

Andrzejki

W andrzejkową noc spotykamy się, by poznać swoją przyszłość i rozjaśnić ciemność za oknem poprzez zabawę i obecność innych ludzi. Tak też zrobiliśmy w naszej szkole. Uczniowie i nauczyciele przygotowali nastrojowe dekoracje i ciekawe wróżby, po czym przystąpili do zabawy. Zapoznaliśmy się również z tradycjami andrzejkowymi. Teraz, gdy wieczór andrzejkowy już za nami, przyszłość nie ma przed nami tajemnic, pozostaną też piękne wspomnienia miłych chwil, wspaniałego towarzystwa, radości mimo pobytu w szpitalu.


 

22 listopada - Dzień Kredki

Kredki to wspaniały wynalazek. Nadają naszemu życiu kolorów, pozwalają tworzyć plastyczne wizje, bawić się i odkrywać talenty. Dlatego 22 listopada obchodziliśmy Dzień Kredki. Nasi uczniowie przygotowali prace plastyczne z motywem przewodnim kredki, bawili się, podejmując z jej pomocą artystyczne wyzwania


 

Zbiórka materiałów kreatywnych przez Szkolne Koło Wolontariatu

Szkolne Koło Wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Rychwale od lat wspiera dzieci leczące się w szpitalu i pomaga nam w tworzeniu inspirujących zajęć. Także w tym roku uczniowie działający w Kole Wolontariatu przeprowadzili zbiórkę materiałów kreatywnych na rzecz naszej szkoły. Drodzy uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rychwale, serdecznie dziękujemy za podjęcie wysiłku zrobienia czegoś dla innych, za chęć bezinteresownej pomocy. Dzięki Waszej akcji dzieci przebywające w szpitalu będą mogły ciekawie spędzić czas, rozwijać swoje talenty i choć na chwilę zapomnieć o chorobach.


 

21 listopada - Dzień Życzliwości

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości. Rozmawialiśmy z uczniami o tym, jak istotna jest wzajemna życzliwość i chęć pomocy, jak pozwalają nam się rozwijać i wspierać. Pacjenci i pracownicy oddziału otrzymali odznaki życzliwych. Uczniowie wyszukali również sentencje i powiedzenia zachęcające do okazywania życzliwości oraz przygotowali wystawę promującą taką postawę życiową.


 

Polskie symbole narodowe

Szacunek dla symboli naszej państwowości i właściwe obchodzenie się z nimi świadczy o naszym patriotyzmie. Na oddziale chirurgii dziecięcej nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu poświęconym polskim symbolom narodowym. Poznali zasady eksponowania tychże symboli; dowiedzieli się, jak okazywać im szacunek oraz jakie przepisy prawa regulują te zagadnienia. Obejrzeli prezentację multimedialną oraz film ilustrujące tematykę spotkania. Wzięli również udział w konkursie plastycznym na pracę wykorzystującą motywy symboli narodowych. 


 

Niepodległa do hymnu

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji Niepodległa do hymnu. 8 listopada o godzinie 11:11 uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele zaśpiewali wspólnie hymn narodowy. Wspólne śpiewanie pozwoliło dać wyraz naszemu patriotyzmowi, dało nam poczucie wspólnoty i wiele radości z bycia razem.


 

Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Postaci z Bajek. Rozmawialiśmy o ulubionych baśniowych bohaterach oraz o tym, czego uczą nas ich losy. Postaci z bajek żyją w naszej wyobraźni. Uczniowie przywołali swoje wizje, tworząc prace plastyczne.


 

Dzień Wszystkich Świętych - czas refleksji i zadumy

Pod koniec  października nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniu, na którym wspominaliśmy tych, którzy odeszli. Uczniowie przedstawili sylwetki zmarłych artystów i polityków, niezwykle ważnych dla naszej kultury i życia społecznego, jak Jan Kobuszewski, Zofia Czerwińska, Janusz Kondratiuk, Karl Lagerfeld, Paweł Adamowicz, Jan Olszewski, Piotr Wożniak - Starak. Recytowali również wiersze poświęcone refleksji nad przemijaniem oraz  wykonali prace plastyczne i rysunki graficzne na ekranie za pomocą edytora grafiki Paint.