Szkoła Podstawowa

przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym

Dzień Teatru

Nie możemy dziś obchodzić Światowego Dnia Teatru na spektaklu, w bezpośrednim kontakcie z aktorami, ale możemy oglądać spektakle zamieszczone w sieci. Teatr to spotkanie z aktorem, z dramaturgiem, z wizją reżysera i pomysłami scenografa. To chwila chwila zagłębienia się w inny, wykreowany świat, chwila zadumy lub rozrywki. W teatrze uczymy się emocji, spoglądamy z dystansu na prawa rządzące ludzkim losem. Dlatego, nawet jeśli nie jesteście fanami teatru, spróbujcie obejrzeć jeden z dostępnych spektakli:

https:/https://ninateka.pl/film/damy-i-huzary-krystyna-janda/ninateka.pl/film/damy-i-huzary-krystyna-janda

https://https://ninateka.pl/film/udreka-zycia-jan-englert/film/udreka-zycia-jan-englert

https://ninateka.pl/film/https://ninateka.pl/film/apollonia-krzysztof-warlikowskiapollonia-krzysztof-warlikowski

https://ninateka.pl/fhttps://ninateka.pl/film/orfeusz-i-eurydykailm/orfeusz-i-eurydyka

https://ninateka.pl/film/rehttps://ninateka.pl/film/rewizor-jerzy-stuhrwizor-jerzy-stuhr

 


 

Narodowy Dzień Polaków Ratujących Żydów

Dziś obchodzimy jakże ważny Dzień, oddajemy hołd ludziom, którzy nie zawahali się ryzykować życia własnego i najbliższych, by nieść pomoc innym. W czarnych dniach drugiej wojny światowej znaleźli się Polacy, pomagali w ratowaniu życia żydowskich współobywateli. Symbolem takiej heroicznej postawy jest małżeństwo Wiktorii i Józefa Ulmów ze wsi Markowa. Ukrywali oni swoich żydowskich sąsiadów i ponieśli za to największą ofiarę. Zostali rozstrzelani wraz ze swoimi dziećmi. Współcześnie w Markowej powstało Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej im. Rodziny Ulmów. Tu znajdziecie więcej informacji: https://muzeumulmow.pl/

Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat. Pamiętajmy!


 

Serca dla Szpitala

Wszyscy dziś doceniamy trud i poświęcenie medyków. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni stoją na pierwszej linii walki o nasze zdrowie i życie. Chcemy dać wyraz naszej wdzięczności i podziwu, stąd wspólna akcja naszej szkoły oraz uczniów klasy 1I II-go Liceum Ogólnokształcącego w Koninie. Tworzymy serca dla pracowników konińskiego Szpitala, by dodać im otuchy, wesprzeć w trudnym czasie, a przede wszystkim najserdeczniej podziękować. 


 

Życzenia na Wielkanoc 2020


 

Dziękujemy !

Drodzy lekarze, pielęgniarki, przedstawiciele wszystkich zawodów medycznych!

Trudna i bolesna walka z epidemią spoczywa dziś na waszych barkach.  Widzimy, z jakim poświęceniem walczycie na pierwszej linii frontu. Dziękujemy za pracę ponad siły, za sprostanie tej niezwykle trudnej w sensie fizycznym i emocjonalnym sytuacji. Słowo dziękuję niewiele znaczy, gdy codziennie narażacie życie, gdy zostawiacie rodziny, by ratować pacjentów. Jesteście naszymi bohaterami!!! W Światowym Dniu Zdrowia przyjmijcie te mało znaczące, ale płynące z serca słowa podziękowań i otuchy. Dziękujemy!!!


 

OGÓLNOPOLSKA AKCJA - KARTKA DLA MEDYKA

W tym tygodniu nasza szkoła włącza się w ogólnopolską akcję KARTKA DLA MEDYKA. W dzisiejszych czasach praca medyków – lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych jest niezwykle ważna i odpowiedzialna, ale także bardzo niebezpieczna. Zachęcamy wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli do udziału we wspólnej edukacyjnej akcji, która polega na narysowaniu, namalowaniu czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla medyka. Niech to będzie nasze podziękowanie za ich trudną pracę i znak, że doceniamy i jesteśmy im wdzięczni .

Kartki wysyłamy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , będą one umieszczone na stronie internetowej szkoły  oraz na padlecie akcji: https://padlet.com/specjalni_tik/KARTKI

Wiemy, że wśród waszych i naszych  rodziców, rodziny i znajomych również są lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, salowe – przyjmijcie od nas ogromne podziękowania za Waszą pracę oraz życzenia zdrowia, dużo siły i cierpliwości.Zostajemy w domu dla Was! 

 

Kochani, to jest ten czas….mamy najlepszy czas i okres na to, by nie tylko przybliżyć ten temat naszym uczniom, ale żeby wykształcić w nich szacunek dla tych zawodów i refleksję nad swoim zdrowiem i trybem życia. 

 


 

 

 

 

 

Trudny czas

Drodzy uczniowie, to trudny czas dla Was, ale tez dla nas, nauczycieli. Nie możemy się z Wami spotykać, by nie narażać Waszego zdrowia. Chcemy jednak podtrzymać z Wami kontakt za pośrednictwem tej strony. Chcemy dzielić się informacjami, ale też pokazać Wam ciekawe miejsca w sieci, wspierać w trudnych chwilach i zachęcać do poszukiwań. 

Przede wszystkim dbajmy o zdrowie swoje, najbliższych i całego społeczeństwa. Oto kilka zasad ograniczających zagrożenie w trakcie epidemii:

Często myj ręce, używając ciepłej wody i mydła lub płynów i żeli na bazie alkoholu. Zwłaszcza po kaszlu, kichaniu, przed jedzeniem i przygotowywaniem posiłku, po skorzystaniu z toalety. 

Unikaj dotykania oczu, nosa i ust.

Będąc poza domem, zachowaj wobec innych ludzi dystans około 1,5 metra.

 


 

 

 

 

Dzień Kobiet

W Dniu kobiet świętowaliśmy radośnie i kolorowo. Były bajecznie piękne kwiaty, upominki, uśmiechy pań i dziewczyn. Słowem - tradycji stało się zadość, a wszystkie panie zostały uhonorowane dobrym słowem i własnoręcznie wykonanym prezentem.


 

Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych"

2 marca obchodziliśmy w naszej szkole Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie przypomnieli sylwetki żołnierzy, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się walczyć dalej o wolną i suwerenną ojczyznę. Korzystając książek oraz zasobów internetu, prześledzili dokonania rotmistrza Witolda Pileckiego, Danuty Siedzikówny Inki czy Mariana Bernaciaka Orlika. Przygotowali również gazetkę poświęconą bohaterom tego święta.