Szkoła Podstawowa

przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym

Trudny czas

Drodzy uczniowie, to trudny czas dla Was, ale tez dla nas, nauczycieli. Nie możemy się z Wami spotykać, by nie narażać Waszego zdrowia. Chcemy jednak podtrzymać z Wami kontakt za pośrednictwem tej strony. Chcemy dzielić się informacjami, ale też pokazać Wam ciekawe miejsca w sieci, wspierać w trudnych chwilach i zachęcać do poszukiwań. 

Przede wszystkim dbajmy o zdrowie swoje, najbliższych i całego społeczeństwa. Oto kilka zasad ograniczających zagrożenie w trakcie epidemii:

Często myj ręce, używając ciepłej wody i mydła lub płynów i żeli na bazie alkoholu. Zwłaszcza po kaszlu, kichaniu, przed jedzeniem i przygotowywaniem posiłku, po skorzystaniu z toalety. 

Unikaj dotykania oczu, nosa i ust.

Będąc poza domem, zachowaj wobec innych ludzi dystans około 1,5 metra.

 


 

 

 

 

Dzień Kobiet

W Dniu kobiet świętowaliśmy radośnie i kolorowo. Były bajecznie piękne kwiaty, upominki, uśmiechy pań i dziewczyn. Słowem - tradycji stało się zadość, a wszystkie panie zostały uhonorowane dobrym słowem i własnoręcznie wykonanym prezentem.


 

Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych"

2 marca obchodziliśmy w naszej szkole Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie przypomnieli sylwetki żołnierzy, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się walczyć dalej o wolną i suwerenną ojczyznę. Korzystając książek oraz zasobów internetu, prześledzili dokonania rotmistrza Witolda Pileckiego, Danuty Siedzikówny Inki czy Mariana Bernaciaka Orlika. Przygotowali również gazetkę poświęconą bohaterom tego święta.


 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to doskonała okazja, by przypomnieć o znaczeniu języka w życiu narodu, o jego jednoczącej funkcji; o szacunku wyrażanym poprzez dbałość o poprawność językową. To także dzień, w którym wybrzmiało piękno polskiej mowy od Jana Kochanowskiego po Olgę Tokarczuk. Wspólnie z uczniami recytowaliśmy, rozwiązywaliśmy zagadki językowe i przygotowaliśmy plakaty upamiętniające to piękne święto.


 

Walentynki

Walentynki to dzień okazywania sympatii, przypomina nam, jak ważne i dobroczynne jest okazywanie pozytywnych uczuć. Nasi uczniowie najpierw przygotowali piękne walentynkowe kartki, a potem ruszyli, by obdarować nimi kolegów i koleżanki. Wybieraliśmy też wiersze miłosne i żarty rysunkowe związane z tym świętem. Cały dzień upłynął pod znakiem uczuć i sposobów ich wyrażania.


 

Bezpieczne ferie

23 stycznia na oddziale dziecięcym pojawili się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Rozmawiali oni z uczniami na temat zachowania bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Szczególną uwagę poświęcili bezpieczeństwu na drogach, rozdali również dzieciom opaski odblaskowe. Uczestnicy spotkania mieli również okazję obejrzenia i dotknięcia elementów wyposażenia policjantów. Dziękujemy za cenne informacje i życzymy naszym uczniom udanych i bezpiecznych ferii.


 

Dzień Babci i Dziadka

Babcia i dziadek to niezawodni przyjaciele, wpierają, otaczają troską, pocieszają, spełniają zachcianki i uczą przydatnych umiejętności. Dlatego żaden wnuk nie zapomina o Dniu Babci i Dziadka, nawet ten leżący w szpitalu. Nasi uczniowie przygotowali dla babć i dziadków przepiękne kartki z życzeniami, wspaniałe dekoracje im poświęcone. Dodali do tego gorące uściski oraz słowa wdzięczności i miłości.


 

Szyjemy dla Australii

Nasza szkoła włączyła się w akcję Szyjemy dla Australii, wspierającą zwierzęta, które ucierpiały w pożarach buszu. Polega ona na szyciu toreb i szydełkowaniu gniazdek dla ptaków, które zostaną wysłane do Australii i wykorzystane w lecznicach weterynaryjnych. Dzieci i rodzice na oddziale chirurgii dziecięcej wykonali na szydełku 15 różnej wielkości gniazdek. Przekazaliśmy je panu Damianowi Kruczkowskiemu, dyrektorowi Miejskiej Biblioteki Publicznej, koordynującemu tę akcję w naszym mieście. Udział w akcji przyniósł naszym uczniom i ich rodzicom ogromną satysfakcję z płynącą z niesienia pomocy cierpiącym zwierzętom.


 

Graliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwestowaliśmy wraz z pracownikami Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. W zamian za datki wrzucone do puszki rozdawaliśmy balony i maskotki. Można też było sprawić sobie na naszym stoisku serduszko namalowane na włosach. Jesteśmy dumni, że mogliśmy włączyć się w tę wspaniałą akcję i wesprzeć dziecięce oddziały chirurgiczne.


 

Życzenia świąteczne na Boże Narodzenie i Nowy Rok 2020