Szkoła Podstawowa

przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym

Dzień Wszystkich Świętych - czas refleksji i zadumy

Pod koniec  października nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniu, na którym wspominaliśmy tych, którzy odeszli. Uczniowie przedstawili sylwetki zmarłych artystów i polityków, niezwykle ważnych dla naszej kultury i życia społecznego, jak Jan Kobuszewski, Zofia Czerwińska, Janusz Kondratiuk, Karl Lagerfeld, Paweł Adamowicz, Jan Olszewski, Piotr Wożniak - Starak. Recytowali również wiersze poświęcone refleksji nad przemijaniem oraz  wykonali prace plastyczne i rysunki graficzne na ekranie za pomocą edytora grafiki Paint.


 

Szkoła Pamięta

Nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej Szkoła pamięta. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali wystawę zachęcającą do odwiedzania miejsc związanych z historią regionu oraz upamiętnienia lokalnych bohaterów - patriotów, którzy oddali życie za ojczyznę. 


 

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to moment refleksji, przemyślenia naszej wizji wykonywania zawodu i naszego miejsca w systemie oświaty. Obok refleksji jest również czas na świętowanie. Nasi uczniowie pamiętali o nauczycielach w szpitalu i przygotowali dla nas przepiękne upominki. Ale najważniejsze były nie kolorowe kartki, a serdeczne i szczere życzenia i podziękowania. To dzięki wam, uczniom, czujemy się potrzebni i wiemy, że nasza praca ma głęboki sens. Dziękujemy za życzenia i za wspólny wysiłek odkrywania świata.


 

Dzień Drzewa

10 października nasi uczniowie obchodzili  Dzień Drzewa. Poszukiwali informacji o znaczeniu drzew dla ziemskiego ekosystemu oraz o ich zbawiennym wpływie na czystość powietrza i nasze zdrowie. Wykonali również plastyczne wariacje na temat drzew. 


 

Dary Nowożeńców

Młodzi ludzie zawierający związek małżeński postanowili podzielić się swoją radością z chorymi dziećmi i zamiast prezentów poprosili gości o zebranie materiałów kreatywnych, które posłużą do pracy z dziećmi na oddziałach szpitalnych. Dziękujemy w imieniu uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Uczniowie wyrazili swą wdzięczność, przygotowując plastyczne upominki. Dzięki temu darowi nasi uczniowie będą mogli rozwijać swoje talenty i ćwiczyć kreatywność.


 

Dzień Chłopca

Dzień Chłopca obchodziliśmy w naszej szkole na wesoło. Przedstawiliśmy męskiej części naszych uczniów do wykonania kilka zadań, np. szycie  czy zawiązanie krawata. Sprostali im wyśmienicie. Udowodnili, że nie straszne im żadne trudności i podejmą każde wyzwanie. W nagrodę otrzymali od dziewczynek kartki z życzeniami i słowa podziwu i sympatii. 

 


 

Sprzątanie Świata

Troska o naszą Planetę jest obowiązkiem każdego z nas. Dlatego cenne są wszystkie akcje przypominające o konieczności dbania o naturę i ograniczania niszczycielskich działań naszej cywilizacji. Nie mamy innego miejsca do życia i jesteśmy odpowiedzialni wobec następnych pokoleń. Dlatego nasza szkoła włączyła się do akcji Sprzątanie Świata. Nasi uczniowie nie byli w stanie sami przystąpić do sprzątania, ale uczestniczyli w szeregu zajęć poświęconych ekologii i szacunkowi wobec natury. Wykonali też plakaty zachęcające do dbania o dobro Ziemi i zachowania czystości w miejscach, które odwiedzamy.


 

Narodowe Czytanie-Nowele Polskie

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji Narodowe Czytanie prowadzonej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Tym razem cieszyliśmy się lekturą polskich nowel. Na oddziale chirurgii dziecięcej czytali uczniowie, nauczyciele i rodzice. Lektura polskich mistrzów małych form dostarczyła uczestnikom satysfakcji obcowania z arcydziełami literatury oraz radości wspólnego czytania.


 

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września uczniowie, ich rodzice  i nauczyciele naszej szkoły powitali nowy rok szkolny 2019/2020. W trakcie uroczystości odczytane zostały listy Rzecznika Praw Dziecka oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Były też radosne wakacyjne wspomnienia i ekscytujące plany na przyszłość. Przed nami kolejny rok wytężonej pracy, podejmowania nowych wyzwań, wspólnego odkrywania świata i inspirujących kontaktów. Życzymy uczniom, ich rodzinom,  nauczycielom i pracownikom naszej szkoły, by energii, zapału i uśmiechu starczyło na cały nadchodzący rok szkolny.


 

45-lecie szkoły

 

 

1 IX 1974 – szkoła, utworzona na wniosek Szpitala Powiatowego  w Koninie,  rozpoczyna pracę pod nazwą Szkoła Podstawowa nr 21.

1 IX 1985 – Szkoła Podstawowa nr 21 wchodzi w skład Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Koninie.

1 IX 2000 – następuje zmiana nazwy placówki na Zespół Szkół dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie. Zespół Szkół obejmuje szkołę podstawową oraz gimnazjum.

1 IX 2006 – szkoła wprowadza się do Budynku  na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, zyskując tym samym odrębną siedzibę.

1 IX 2018 - w związku z reformą systemu oświaty szkoła zyskuje nazwę Szkoła Podstawowa przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie.

 

 

 

Z okazji 45-lecia naszej szkoły dziękujemy

 

naszym przyjaciołom

 

za wieloletnią współpracę w działaniach na rzecz naszych uczniów - dzieci dotkniętych chorobą. Państwa wsparcie było dla nas niezwykle pomocne w stworzeniu naszym podopiecznym - pacjentom Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego - jak najlepszych warunków zdobywania wiedzy, rozwoju zainteresowań i spędzania czasu wolnego. Jesteśmy wdzięczni za dotychczas okazaną życzliwość i chęć podejmowania wspólnych działań.

 

 

 

 

Dyrektorzy:

Jadwiga Grochocińska

Zofia Kolasińska

Mariola Karbowa

Violetta Zandecka – Paleta

Lidia Szplet

Ewa Czeszejko

 

Nauczyciele:

Alina Dobrochowska       

Halina Wiśniewska

Stanisława Piniecka

Alina Lipińska

Maria Ciesielska

Zdzisława Gazda

Jadwiga Moszner

Jadwiga Sławińska

Małgorzata Sobieraj

Alicja Ryczek

 

Aldona Laskowska

Renata Bieluszko

Magdalena Beger

Renata Warzych

Dorota Warzych de Aquino

Justyna Gierłowska

Joanna Kowalska

ks. Krzysztof Kaźmierczak

ks. Tomasz Bartczak

ks. Karol Zając