Szkoła Podstawowa

przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to doskonała okazja, by przypomnieć o znaczeniu języka w życiu narodu, o jego jednoczącej funkcji; o szacunku wyrażanym poprzez dbałość o poprawność językową. To także dzień, w którym wybrzmiało piękno polskiej mowy od Jana Kochanowskiego po Olgę Tokarczuk. Wspólnie z uczniami recytowaliśmy, rozwiązywaliśmy zagadki językowe i przygotowaliśmy plakaty upamiętniające to piękne święto.


 

Walentynki

Walentynki to dzień okazywania sympatii, przypomina nam, jak ważne i dobroczynne jest okazywanie pozytywnych uczuć. Nasi uczniowie najpierw przygotowali piękne walentynkowe kartki, a potem ruszyli, by obdarować nimi kolegów i koleżanki. Wybieraliśmy też wiersze miłosne i żarty rysunkowe związane z tym świętem. Cały dzień upłynął pod znakiem uczuć i sposobów ich wyrażania.


 

Bezpieczne ferie

23 stycznia na oddziale dziecięcym pojawili się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Rozmawiali oni z uczniami na temat zachowania bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Szczególną uwagę poświęcili bezpieczeństwu na drogach, rozdali również dzieciom opaski odblaskowe. Uczestnicy spotkania mieli również okazję obejrzenia i dotknięcia elementów wyposażenia policjantów. Dziękujemy za cenne informacje i życzymy naszym uczniom udanych i bezpiecznych ferii.


 

Dzień Babci i Dziadka

Babcia i dziadek to niezawodni przyjaciele, wpierają, otaczają troską, pocieszają, spełniają zachcianki i uczą przydatnych umiejętności. Dlatego żaden wnuk nie zapomina o Dniu Babci i Dziadka, nawet ten leżący w szpitalu. Nasi uczniowie przygotowali dla babć i dziadków przepiękne kartki z życzeniami, wspaniałe dekoracje im poświęcone. Dodali do tego gorące uściski oraz słowa wdzięczności i miłości.


 

Szyjemy dla Australii

Nasza szkoła włączyła się w akcję Szyjemy dla Australii, wspierającą zwierzęta, które ucierpiały w pożarach buszu. Polega ona na szyciu toreb i szydełkowaniu gniazdek dla ptaków, które zostaną wysłane do Australii i wykorzystane w lecznicach weterynaryjnych. Dzieci i rodzice na oddziale chirurgii dziecięcej wykonali na szydełku 15 różnej wielkości gniazdek. Przekazaliśmy je panu Damianowi Kruczkowskiemu, dyrektorowi Miejskiej Biblioteki Publicznej, koordynującemu tę akcję w naszym mieście. Udział w akcji przyniósł naszym uczniom i ich rodzicom ogromną satysfakcję z płynącą z niesienia pomocy cierpiącym zwierzętom.


 

Graliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwestowaliśmy wraz z pracownikami Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. W zamian za datki wrzucone do puszki rozdawaliśmy balony i maskotki. Można też było sprawić sobie na naszym stoisku serduszko namalowane na włosach. Jesteśmy dumni, że mogliśmy włączyć się w tę wspaniałą akcję i wesprzeć dziecięce oddziały chirurgiczne.


 

Życzenia świąteczne na Boże Narodzenie i Nowy Rok 2020


 

Spotkanie wigilijne

20 grudnia na oddziałach dziecięcych konińskiego szpitala uczniowie, nauczyciele, rodziny, lekarze i pielęgniarki zebrali się na spotkaniach wigilijnych. Była tam mowa o świątecznych tradycjach, o religijnym wymiarze nadchodzących świąt; było też miejsce na bycie razem, na życzliwe gesty, szczere życzenia i wspólną kolędę.


 

Kartki świąteczne dla oddziału onkologii

Świąteczny czas nie dla wszystkich jest radosny i beztroski. To czas szczególnie smutny dla ludzi dotkniętych ciężką chorobą. Pomyśleli o nich uczniowie naszej szkoły, przebywający  na oddziale chirurgii dziecięcej  oraz uczniowie klasy 1I II Liceum Ogólnokształcącego w Koninie. Przygotowali oni kartki świąteczne i upominki dla pacjentów oddziału onkologii. Dziękujemy za piękny pomysł umilenia pacjentom pobytu w szpitalu, podzielenia się świąteczną radością, miłym gestem podtrzymującym na duchu i wspierającym w chorobie.


 

Wizyta uczniów ze szkolnego koła wolontariatu –Szkoła Podstawowa nr 3

W pięknym przedświątecznym czasie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie postanowili sprawić przyjemność dzieciom, które dopadły choroby i konieczność pobytu w szpitalu. Pod opieką swoich nauczycieli odwiedzili oddział dziecięcy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie. Na czele grupy stanął Święty Mikołaj, więc świątecznej tradycji stało się zadość. Przemili goście nie przyszli z pustymi rękami. Przygotowali przepiękne dekoracje świąteczne, które ozdobiły oddział oraz smakowite ciasteczka. Podarowali nam też kalendarz, w którym kolejnym miesiącom patronują nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3. Przynieśli również ze sobą wiele radości, uśmiechu i entuzjazmu. Dziękujemy za wspaniałe spotkanie, za wysiłek zrobienia czegoś dla innych, podzielenia się swoim czasem i pracą.