Szkoła Podstawowa

przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym

Spotkanie wigilijne

20 grudnia na oddziałach dziecięcych konińskiego szpitala uczniowie, nauczyciele, rodziny, lekarze i pielęgniarki zebrali się na spotkaniach wigilijnych. Była tam mowa o świątecznych tradycjach, o religijnym wymiarze nadchodzących świąt; było też miejsce na bycie razem, na życzliwe gesty, szczere życzenia i wspólną kolędę.


 

Kartki świąteczne dla oddziału onkologii

Świąteczny czas nie dla wszystkich jest radosny i beztroski. To czas szczególnie smutny dla ludzi dotkniętych ciężką chorobą. Pomyśleli o nich uczniowie naszej szkoły, przebywający  na oddziale chirurgii dziecięcej  oraz uczniowie klasy 1I II Liceum Ogólnokształcącego w Koninie. Przygotowali oni kartki świąteczne i upominki dla pacjentów oddziału onkologii. Dziękujemy za piękny pomysł umilenia pacjentom pobytu w szpitalu, podzielenia się świąteczną radością, miłym gestem podtrzymującym na duchu i wspierającym w chorobie.


 

Wizyta uczniów ze szkolnego koła wolontariatu –Szkoła Podstawowa nr 3

W pięknym przedświątecznym czasie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie postanowili sprawić przyjemność dzieciom, które dopadły choroby i konieczność pobytu w szpitalu. Pod opieką swoich nauczycieli odwiedzili oddział dziecięcy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie. Na czele grupy stanął Święty Mikołaj, więc świątecznej tradycji stało się zadość. Przemili goście nie przyszli z pustymi rękami. Przygotowali przepiękne dekoracje świąteczne, które ozdobiły oddział oraz smakowite ciasteczka. Podarowali nam też kalendarz, w którym kolejnym miesiącom patronują nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3. Przynieśli również ze sobą wiele radości, uśmiechu i entuzjazmu. Dziękujemy za wspaniałe spotkanie, za wysiłek zrobienia czegoś dla innych, podzielenia się swoim czasem i pracą.

 


 

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego

13 grudnia przypomnieliśmy naszym uczniom o rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. By bardziej sugestywnie przekazać im opresyjną atmosferę tamtych czasów, wykorzystaliśmy elementy wyposażenia ówczesnych oddziałów Milicji Obywatelskiej udostępnione nam z prywatnej kolekcji.


 

Koncert Społecznego Ogniska Muzycznego

12 grudnia na oddziale chirurgii dziecięcej odbył się koncert świąteczny w wykonaniu podopiecznych Społecznego Ogniska Muzycznego w Koninie. Zgodnie z wieloletnią tradycją młodzi muzycy zagrali i zaśpiewali dla małych pacjentów konińskiego szpitala. Koncert wypełniły kolędy, pastorałki oraz przeboje muzyki popularnej. Zasłuchani widzowie dali się uwieść magii utworów poświęconych najpiękniejszym świątecznym dniom w roku. Dziękujemy za piękny koncert, to był wspaniały prezent dla pacjentów i ich rodzin. Z niecierpliwością czekamy na kolejne muzyczne spotkania.


 

Legenda o Św. Mikołaju - spektakl teatralny

11 grudnia pacjenci oddziału dziecięcego stali się widzami spektaklu teatralnego zatytułowanego Legenda o Świętym Mikołaju, przygotowanego przez artystów scen krakowskich. Spektakl zainspirowany był historią biskupa Mikołaja, przedstawiał też wyobrażenia Świętego Mikołaja w różnych krajach i epokach. Przedstawienie doskonale wprowadziło widzów w świąteczny nastrój i zapoznało ich z tradycjami świątecznymi wielu krajów. Artyści spotkali się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony dzieci i ich rodzin, a ich występ został nagrodzony hucznymi oklaskami.


 

Mikołaj w szpitalu

I w tym roku Święty Mikołaj nie zapomniał o dzieciach leczących się w szpitalu. Zawitał na wszystkie oddziały dziecięce oraz do dzieci leżących na oddziałach dla dorosłych. Przybył z prezentami, dobrym słowem i doskonałym humorem. Świętego wspomogli ludzie dobrej woli, którzy zadbali, by nie zabrakło upominków. Paczki żywnościowe ufundował Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie, natomiast zabawki i gry przekazali wolontariusze, między innymi ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Koninie oraz Szkoły Podstawowej w Rychwale. W zaszczytną rolę Świętego Mikołaja wcieliła się nauczycielka naszej szkoły. Mamy nadzieję, że wizyta Świętego dostarczyła dzieciom i ich rodzinom wiele radości i pozytywnych wzruszeń.


 

Andrzejki

W andrzejkową noc spotykamy się, by poznać swoją przyszłość i rozjaśnić ciemność za oknem poprzez zabawę i obecność innych ludzi. Tak też zrobiliśmy w naszej szkole. Uczniowie i nauczyciele przygotowali nastrojowe dekoracje i ciekawe wróżby, po czym przystąpili do zabawy. Zapoznaliśmy się również z tradycjami andrzejkowymi. Teraz, gdy wieczór andrzejkowy już za nami, przyszłość nie ma przed nami tajemnic, pozostaną też piękne wspomnienia miłych chwil, wspaniałego towarzystwa, radości mimo pobytu w szpitalu.


 

Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś to najwierniejszy towarzysz naszego dzieciństwa. Dlatego, mali czy duzi, z radością świętujemy jego dzień. W Dniu Pluszowego Misia jego bohaterowie pojawili się osobiście na oddziałach dziecięcych, bawili się z dziećmi i zachęcali do lektury książek im poświęconych. Dzieci wyrażały swoje przywiązanie do pluszowych przyjaciół na najróżniejsze sposoby, zgodnie z upodobaniami i talentami. Śpiewały, opowiadały, czytały, wykonywały prace plastyczne. Wszyscy doskonale się przy tym bawili.


 

22 listopada - Dzień Kredki

Kredki to wspaniały wynalazek. Nadają naszemu życiu kolorów, pozwalają tworzyć plastyczne wizje, bawić się i odkrywać talenty. Dlatego 22 listopada obchodziliśmy Dzień Kredki. Nasi uczniowie przygotowali prace plastyczne z motywem przewodnim kredki, bawili się, podejmując z jej pomocą artystyczne wyzwania