Szkoła Podstawowa

przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym

Zbiórka materiałów kreatywnych przez Szkolne Koło Wolontariatu

Szkolne Koło Wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Rychwale od lat wspiera dzieci leczące się w szpitalu i pomaga nam w tworzeniu inspirujących zajęć. Także w tym roku uczniowie działający w Kole Wolontariatu przeprowadzili zbiórkę materiałów kreatywnych na rzecz naszej szkoły. Drodzy uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rychwale, serdecznie dziękujemy za podjęcie wysiłku zrobienia czegoś dla innych, za chęć bezinteresownej pomocy. Dzięki Waszej akcji dzieci przebywające w szpitalu będą mogły ciekawie spędzić czas, rozwijać swoje talenty i choć na chwilę zapomnieć o chorobach.


 

21 listopada - Dzień Życzliwości

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości. Rozmawialiśmy z uczniami o tym, jak istotna jest wzajemna życzliwość i chęć pomocy, jak pozwalają nam się rozwijać i wspierać. Pacjenci i pracownicy oddziału otrzymali odznaki życzliwych. Uczniowie wyszukali również sentencje i powiedzenia zachęcające do okazywania życzliwości oraz przygotowali wystawę promującą taką postawę życiową.


 

Polskie symbole narodowe

Szacunek dla symboli naszej państwowości i właściwe obchodzenie się z nimi świadczy o naszym patriotyzmie. Na oddziale chirurgii dziecięcej nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu poświęconym polskim symbolom narodowym. Poznali zasady eksponowania tychże symboli; dowiedzieli się, jak okazywać im szacunek oraz jakie przepisy prawa regulują te zagadnienia. Obejrzeli prezentację multimedialną oraz film ilustrujące tematykę spotkania. Wzięli również udział w konkursie plastycznym na pracę wykorzystującą motywy symboli narodowych. 


 

Niepodległa do hymnu

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji Niepodległa do hymnu. 8 listopada o godzinie 11:11 uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele zaśpiewali wspólnie hymn narodowy. Wspólne śpiewanie pozwoliło dać wyraz naszemu patriotyzmowi, dało nam poczucie wspólnoty i wiele radości z bycia razem.


 

Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Postaci z Bajek. Rozmawialiśmy o ulubionych baśniowych bohaterach oraz o tym, czego uczą nas ich losy. Postaci z bajek żyją w naszej wyobraźni. Uczniowie przywołali swoje wizje, tworząc prace plastyczne.


 

Dzień Wszystkich Świętych - czas refleksji i zadumy

Pod koniec  października nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniu, na którym wspominaliśmy tych, którzy odeszli. Uczniowie przedstawili sylwetki zmarłych artystów i polityków, niezwykle ważnych dla naszej kultury i życia społecznego, jak Jan Kobuszewski, Zofia Czerwińska, Janusz Kondratiuk, Karl Lagerfeld, Paweł Adamowicz, Jan Olszewski, Piotr Wożniak - Starak. Recytowali również wiersze poświęcone refleksji nad przemijaniem oraz  wykonali prace plastyczne i rysunki graficzne na ekranie za pomocą edytora grafiki Paint.


 

Szkoła Pamięta

Nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej Szkoła pamięta. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali wystawę zachęcającą do odwiedzania miejsc związanych z historią regionu oraz upamiętnienia lokalnych bohaterów - patriotów, którzy oddali życie za ojczyznę. 


 

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to moment refleksji, przemyślenia naszej wizji wykonywania zawodu i naszego miejsca w systemie oświaty. Obok refleksji jest również czas na świętowanie. Nasi uczniowie pamiętali o nauczycielach w szpitalu i przygotowali dla nas przepiękne upominki. Ale najważniejsze były nie kolorowe kartki, a serdeczne i szczere życzenia i podziękowania. To dzięki wam, uczniom, czujemy się potrzebni i wiemy, że nasza praca ma głęboki sens. Dziękujemy za życzenia i za wspólny wysiłek odkrywania świata.


 

Dzień Drzewa

10 października nasi uczniowie obchodzili  Dzień Drzewa. Poszukiwali informacji o znaczeniu drzew dla ziemskiego ekosystemu oraz o ich zbawiennym wpływie na czystość powietrza i nasze zdrowie. Wykonali również plastyczne wariacje na temat drzew. 


 

Dary Nowożeńców

Młodzi ludzie zawierający związek małżeński postanowili podzielić się swoją radością z chorymi dziećmi i zamiast prezentów poprosili gości o zebranie materiałów kreatywnych, które posłużą do pracy z dziećmi na oddziałach szpitalnych. Dziękujemy w imieniu uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Uczniowie wyrazili swą wdzięczność, przygotowując plastyczne upominki. Dzięki temu darowi nasi uczniowie będą mogli rozwijać swoje talenty i ćwiczyć kreatywność.