Szkoła Podstawowa

przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym

Dzień Chłopca

Dzień Chłopca obchodziliśmy w naszej szkole na wesoło. Przedstawiliśmy męskiej części naszych uczniów do wykonania kilka zadań, np. szycie  czy zawiązanie krawata. Sprostali im wyśmienicie. Udowodnili, że nie straszne im żadne trudności i podejmą każde wyzwanie. W nagrodę otrzymali od dziewczynek kartki z życzeniami i słowa podziwu i sympatii. 

 


 

Sprzątanie Świata

Troska o naszą Planetę jest obowiązkiem każdego z nas. Dlatego cenne są wszystkie akcje przypominające o konieczności dbania o naturę i ograniczania niszczycielskich działań naszej cywilizacji. Nie mamy innego miejsca do życia i jesteśmy odpowiedzialni wobec następnych pokoleń. Dlatego nasza szkoła włączyła się do akcji Sprzątanie Świata. Nasi uczniowie nie byli w stanie sami przystąpić do sprzątania, ale uczestniczyli w szeregu zajęć poświęconych ekologii i szacunkowi wobec natury. Wykonali też plakaty zachęcające do dbania o dobro Ziemi i zachowania czystości w miejscach, które odwiedzamy.


 

Narodowe Czytanie-Nowele Polskie

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji Narodowe Czytanie prowadzonej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Tym razem cieszyliśmy się lekturą polskich nowel. Na oddziale chirurgii dziecięcej czytali uczniowie, nauczyciele i rodzice. Lektura polskich mistrzów małych form dostarczyła uczestnikom satysfakcji obcowania z arcydziełami literatury oraz radości wspólnego czytania.


 

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września uczniowie, ich rodzice  i nauczyciele naszej szkoły powitali nowy rok szkolny 2019/2020. W trakcie uroczystości odczytane zostały listy Rzecznika Praw Dziecka oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Były też radosne wakacyjne wspomnienia i ekscytujące plany na przyszłość. Przed nami kolejny rok wytężonej pracy, podejmowania nowych wyzwań, wspólnego odkrywania świata i inspirujących kontaktów. Życzymy uczniom, ich rodzinom,  nauczycielom i pracownikom naszej szkoły, by energii, zapału i uśmiechu starczyło na cały nadchodzący rok szkolny.


 

45-lecie szkoły

 

 

1 IX 1974 – szkoła, utworzona na wniosek Szpitala Powiatowego  w Koninie,  rozpoczyna pracę pod nazwą Szkoła Podstawowa nr 21.

1 IX 1985 – Szkoła Podstawowa nr 21 wchodzi w skład Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Koninie.

1 IX 2000 – następuje zmiana nazwy placówki na Zespół Szkół dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie. Zespół Szkół obejmuje szkołę podstawową oraz gimnazjum.

1 IX 2006 – szkoła wprowadza się do Budynku  na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, zyskując tym samym odrębną siedzibę.

1 IX 2018 - w związku z reformą systemu oświaty szkoła zyskuje nazwę Szkoła Podstawowa przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie.

 

 

 

Z okazji 45-lecia naszej szkoły dziękujemy

 

naszym przyjaciołom

 

za wieloletnią współpracę w działaniach na rzecz naszych uczniów - dzieci dotkniętych chorobą. Państwa wsparcie było dla nas niezwykle pomocne w stworzeniu naszym podopiecznym - pacjentom Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego - jak najlepszych warunków zdobywania wiedzy, rozwoju zainteresowań i spędzania czasu wolnego. Jesteśmy wdzięczni za dotychczas okazaną życzliwość i chęć podejmowania wspólnych działań.

 

 

 

 

Dyrektorzy:

Jadwiga Grochocińska

Zofia Kolasińska

Mariola Karbowa

Violetta Zandecka – Paleta

Lidia Szplet

Ewa Czeszejko

 

Nauczyciele:

Alina Dobrochowska       

Halina Wiśniewska

Stanisława Piniecka

Alina Lipińska

Maria Ciesielska

Zdzisława Gazda

Jadwiga Moszner

Jadwiga Sławińska

Małgorzata Sobieraj

Alicja Ryczek

 

Aldona Laskowska

Renata Bieluszko

Magdalena Beger

Renata Warzych

Dorota Warzych de Aquino

Justyna Gierłowska

Joanna Kowalska

ks. Krzysztof Kaźmierczak

ks. Tomasz Bartczak

ks. Karol Zając

 

 

Imprezy szkolne

W Szkole Podstawowej  odbywają się imprezy szkolne, w których biorą udział uczniowie ze wszystkich oddziałów dziecięcych, ale także takie przeznaczone dla dzieci z jednego oddziału.

Kalendarz świąt i imprez (do wyboru wg możliwości):

  1. Rozpoczęcie roku szkolnego (zwracamy szczególną uwagę na tych uczniów, którzy pierwszy raz rozpoczynają naukę w szkole podstawowej lub w gimnazjum).
  2. Sprzątanie Świata (poruszanie tematyki ekologicznej, konkurs wiedzy ekologicznej)
  3. Dzień Chłopca
  4. Dzień Edukacji Narodowej (spotykamy się z dziećmi, ale także z personelem medycznym).

Czytaj więcej: Imprezy szkolne