Szkoła Podstawowa

przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym

Koncert Społecznego Ogniska Muzycznego

12 grudnia na oddziale chirurgii dziecięcej odbył się koncert świąteczny w wykonaniu podopiecznych Społecznego Ogniska Muzycznego w Koninie. Zgodnie z wieloletnią tradycją młodzi muzycy zagrali i zaśpiewali dla małych pacjentów konińskiego szpitala. Koncert wypełniły kolędy, pastorałki oraz przeboje muzyki popularnej. Zasłuchani widzowie dali się uwieść magii utworów poświęconych najpiękniejszym świątecznym dniom w roku. Dziękujemy za piękny koncert, to był wspaniały prezent dla pacjentów i ich rodzin. Z niecierpliwością czekamy na kolejne muzyczne spotkania.


 

Legenda o Św. Mikołaju - spektakl teatralny

11 grudnia pacjenci oddziału dziecięcego stali się widzami spektaklu teatralnego zatytułowanego Legenda o Świętym Mikołaju, przygotowanego przez artystów scen krakowskich. Spektakl zainspirowany był historią biskupa Mikołaja, przedstawiał też wyobrażenia Świętego Mikołaja w różnych krajach i epokach. Przedstawienie doskonale wprowadziło widzów w świąteczny nastrój i zapoznało ich z tradycjami świątecznymi wielu krajów. Artyści spotkali się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony dzieci i ich rodzin, a ich występ został nagrodzony hucznymi oklaskami.


 

Mikołaj w szpitalu

I w tym roku Święty Mikołaj nie zapomniał o dzieciach leczących się w szpitalu. Zawitał na wszystkie oddziały dziecięce oraz do dzieci leżących na oddziałach dla dorosłych. Przybył z prezentami, dobrym słowem i doskonałym humorem. Świętego wspomogli ludzie dobrej woli, którzy zadbali, by nie zabrakło upominków. Paczki żywnościowe ufundował Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie, natomiast zabawki i gry przekazali wolontariusze, między innymi ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Koninie oraz Szkoły Podstawowej w Rychwale. W zaszczytną rolę Świętego Mikołaja wcieliła się nauczycielka naszej szkoły. Mamy nadzieję, że wizyta Świętego dostarczyła dzieciom i ich rodzinom wiele radości i pozytywnych wzruszeń.


 

Andrzejki

W andrzejkową noc spotykamy się, by poznać swoją przyszłość i rozjaśnić ciemność za oknem poprzez zabawę i obecność innych ludzi. Tak też zrobiliśmy w naszej szkole. Uczniowie i nauczyciele przygotowali nastrojowe dekoracje i ciekawe wróżby, po czym przystąpili do zabawy. Zapoznaliśmy się również z tradycjami andrzejkowymi. Teraz, gdy wieczór andrzejkowy już za nami, przyszłość nie ma przed nami tajemnic, pozostaną też piękne wspomnienia miłych chwil, wspaniałego towarzystwa, radości mimo pobytu w szpitalu.


 

Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś to najwierniejszy towarzysz naszego dzieciństwa. Dlatego, mali czy duzi, z radością świętujemy jego dzień. W Dniu Pluszowego Misia jego bohaterowie pojawili się osobiście na oddziałach dziecięcych, bawili się z dziećmi i zachęcali do lektury książek im poświęconych. Dzieci wyrażały swoje przywiązanie do pluszowych przyjaciół na najróżniejsze sposoby, zgodnie z upodobaniami i talentami. Śpiewały, opowiadały, czytały, wykonywały prace plastyczne. Wszyscy doskonale się przy tym bawili.


 

22 listopada - Dzień Kredki

Kredki to wspaniały wynalazek. Nadają naszemu życiu kolorów, pozwalają tworzyć plastyczne wizje, bawić się i odkrywać talenty. Dlatego 22 listopada obchodziliśmy Dzień Kredki. Nasi uczniowie przygotowali prace plastyczne z motywem przewodnim kredki, bawili się, podejmując z jej pomocą artystyczne wyzwania


 

Zbiórka materiałów kreatywnych przez Szkolne Koło Wolontariatu

Szkolne Koło Wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Rychwale od lat wspiera dzieci leczące się w szpitalu i pomaga nam w tworzeniu inspirujących zajęć. Także w tym roku uczniowie działający w Kole Wolontariatu przeprowadzili zbiórkę materiałów kreatywnych na rzecz naszej szkoły. Drodzy uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rychwale, serdecznie dziękujemy za podjęcie wysiłku zrobienia czegoś dla innych, za chęć bezinteresownej pomocy. Dzięki Waszej akcji dzieci przebywające w szpitalu będą mogły ciekawie spędzić czas, rozwijać swoje talenty i choć na chwilę zapomnieć o chorobach.


 

21 listopada - Dzień Życzliwości

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości. Rozmawialiśmy z uczniami o tym, jak istotna jest wzajemna życzliwość i chęć pomocy, jak pozwalają nam się rozwijać i wspierać. Pacjenci i pracownicy oddziału otrzymali odznaki życzliwych. Uczniowie wyszukali również sentencje i powiedzenia zachęcające do okazywania życzliwości oraz przygotowali wystawę promującą taką postawę życiową.


 

Polskie symbole narodowe

Szacunek dla symboli naszej państwowości i właściwe obchodzenie się z nimi świadczy o naszym patriotyzmie. Na oddziale chirurgii dziecięcej nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu poświęconym polskim symbolom narodowym. Poznali zasady eksponowania tychże symboli; dowiedzieli się, jak okazywać im szacunek oraz jakie przepisy prawa regulują te zagadnienia. Obejrzeli prezentację multimedialną oraz film ilustrujące tematykę spotkania. Wzięli również udział w konkursie plastycznym na pracę wykorzystującą motywy symboli narodowych. 


 

Niepodległa do hymnu

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji Niepodległa do hymnu. 8 listopada o godzinie 11:11 uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele zaśpiewali wspólnie hymn narodowy. Wspólne śpiewanie pozwoliło dać wyraz naszemu patriotyzmowi, dało nam poczucie wspólnoty i wiele radości z bycia razem.