Szkoła Podstawowa

przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym

Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Postaci z Bajek. Rozmawialiśmy o ulubionych baśniowych bohaterach oraz o tym, czego uczą nas ich losy. Postaci z bajek żyją w naszej wyobraźni. Uczniowie przywołali swoje wizje, tworząc prace plastyczne.


 

Dzień Wszystkich Świętych - czas refleksji i zadumy

Pod koniec  października nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniu, na którym wspominaliśmy tych, którzy odeszli. Uczniowie przedstawili sylwetki zmarłych artystów i polityków, niezwykle ważnych dla naszej kultury i życia społecznego, jak Jan Kobuszewski, Zofia Czerwińska, Janusz Kondratiuk, Karl Lagerfeld, Paweł Adamowicz, Jan Olszewski, Piotr Wożniak - Starak. Recytowali również wiersze poświęcone refleksji nad przemijaniem oraz  wykonali prace plastyczne i rysunki graficzne na ekranie za pomocą edytora grafiki Paint.


 

Szkoła Pamięta

Nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej Szkoła pamięta. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali wystawę zachęcającą do odwiedzania miejsc związanych z historią regionu oraz upamiętnienia lokalnych bohaterów - patriotów, którzy oddali życie za ojczyznę. 


 

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to moment refleksji, przemyślenia naszej wizji wykonywania zawodu i naszego miejsca w systemie oświaty. Obok refleksji jest również czas na świętowanie. Nasi uczniowie pamiętali o nauczycielach w szpitalu i przygotowali dla nas przepiękne upominki. Ale najważniejsze były nie kolorowe kartki, a serdeczne i szczere życzenia i podziękowania. To dzięki wam, uczniom, czujemy się potrzebni i wiemy, że nasza praca ma głęboki sens. Dziękujemy za życzenia i za wspólny wysiłek odkrywania świata.


 

Dzień Drzewa

10 października nasi uczniowie obchodzili  Dzień Drzewa. Poszukiwali informacji o znaczeniu drzew dla ziemskiego ekosystemu oraz o ich zbawiennym wpływie na czystość powietrza i nasze zdrowie. Wykonali również plastyczne wariacje na temat drzew. 


 

Dary Nowożeńców

Młodzi ludzie zawierający związek małżeński postanowili podzielić się swoją radością z chorymi dziećmi i zamiast prezentów poprosili gości o zebranie materiałów kreatywnych, które posłużą do pracy z dziećmi na oddziałach szpitalnych. Dziękujemy w imieniu uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Uczniowie wyrazili swą wdzięczność, przygotowując plastyczne upominki. Dzięki temu darowi nasi uczniowie będą mogli rozwijać swoje talenty i ćwiczyć kreatywność.


 

Dzień Chłopca

Dzień Chłopca obchodziliśmy w naszej szkole na wesoło. Przedstawiliśmy męskiej części naszych uczniów do wykonania kilka zadań, np. szycie  czy zawiązanie krawata. Sprostali im wyśmienicie. Udowodnili, że nie straszne im żadne trudności i podejmą każde wyzwanie. W nagrodę otrzymali od dziewczynek kartki z życzeniami i słowa podziwu i sympatii. 

 


 

Sprzątanie Świata

Troska o naszą Planetę jest obowiązkiem każdego z nas. Dlatego cenne są wszystkie akcje przypominające o konieczności dbania o naturę i ograniczania niszczycielskich działań naszej cywilizacji. Nie mamy innego miejsca do życia i jesteśmy odpowiedzialni wobec następnych pokoleń. Dlatego nasza szkoła włączyła się do akcji Sprzątanie Świata. Nasi uczniowie nie byli w stanie sami przystąpić do sprzątania, ale uczestniczyli w szeregu zajęć poświęconych ekologii i szacunkowi wobec natury. Wykonali też plakaty zachęcające do dbania o dobro Ziemi i zachowania czystości w miejscach, które odwiedzamy.


 

Narodowe Czytanie-Nowele Polskie

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji Narodowe Czytanie prowadzonej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Tym razem cieszyliśmy się lekturą polskich nowel. Na oddziale chirurgii dziecięcej czytali uczniowie, nauczyciele i rodzice. Lektura polskich mistrzów małych form dostarczyła uczestnikom satysfakcji obcowania z arcydziełami literatury oraz radości wspólnego czytania.


 

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września uczniowie, ich rodzice  i nauczyciele naszej szkoły powitali nowy rok szkolny 2019/2020. W trakcie uroczystości odczytane zostały listy Rzecznika Praw Dziecka oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Były też radosne wakacyjne wspomnienia i ekscytujące plany na przyszłość. Przed nami kolejny rok wytężonej pracy, podejmowania nowych wyzwań, wspólnego odkrywania świata i inspirujących kontaktów. Życzymy uczniom, ich rodzinom,  nauczycielom i pracownikom naszej szkoły, by energii, zapału i uśmiechu starczyło na cały nadchodzący rok szkolny.